Doğum Sonrası Zayıflama ve Kilo Verme Yöntemleri

0

Hamilelik (Gebelik) dönemlerinde hamileliğe bağlı olarak vücutta bir takım değişiklikler meydana gelmektedir. Bunların en başında ise göğüslerin büyümesi, kalçaların genişlemesi, karnımızın büyümesi ve en can sıkıcı olanı ise kilo alımıdır.

Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemiz kadınlarının en büyük sıkıntılarından birisi olan kilo alımı ve zayıflama sorunu doğum öncesi ve sonrasında anne adaylarımızı düşündürmektedir. Bir çok anne adayımız kiloları ile başları dertte olurken bazı anne adaylarımız ise bu konuda fazla umursamamaktadır. Bugünkü makalemizde Doğum Sonrası Zayıflama ve Kilo Verme Yöntemleri hakkında sizlere bir kaç tavsiyelerde bulunacağız.

Acil Zayıflama Yöntemleri

Doğum yaptıktan sonra tüm anne adayları bebeğimizin adaylarımız bebeklerimizin ağırlığına bağlı olarak ortalama 6 kilo kaybederler. Bu 6 kilo kaybetmesinin nedeni olarak bebeğimizin kend ağırlığı ve suyudur. Vücudunuz 9 aylık hamilelik boyunca kullanabilmesi için yağ depolama yapmaktadır. Depoladığı bu yağları 9 ayda aldığınız gibi 9 ayda vermeye çalışmak en doğu ve en planlı zayıflama yöntemi olarak kabul edilmektedir.

Doğum sonrası zayıflamak isteyen annelerin yapmış olduğu en büyük hatalardan birisi olarak hemen zayıflamak istemesidir. Unutmayalımki zayıflama işlemi hamilelik döneminden daha az yiyecek yiyerek ve daha çok kalori yakılarak mümkündür. Bu işlemleri yaparken dengeli ve yavaş yavaş yapmalıyız. Bunun nedeni olarak bebek emzirme sırasında sütten kesilmelere ve sütümüzün içerisinde bulunan vitamin gıdalarının bebeğimize eksik olarak verilmesine neden olabilir. ilkannelik.com olarak zayıflama serüvenine 6. aydan sonra başlamalıyız.

Doğum Sonrası Zayıflama ve Kilo Verme ipuçları

  •  Daha öncede bahsettiğimiz gibi zayıflama serüvenine 6. aydan sonra başlamalısınız.
  •  İlk başlarda hafif yürüme ve hafif tempolu koşular ile devam edebilirsiniz.
  •  Gıda beslenmesi olarak tüm gruplardan aza azar yemeye özen gösteriniz.
  •  Öğün seçimi çok önemlidir. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeğinizi ve akşam yemeği şelinde devam ettiriniz. Akşam yemeğinizi erken ve hafif yapmaya özen gösterin.
  •  Yemek seçiminizde pirinç ve unlu mamülleri çıkartmalısınız. Unlu mamülllere örnek olarak makarna, pirinç, tatlı ve hazır gıdalar.
  •  Fast food tarzı doymuş yağ içeren gıdalardan uzak durunuz.
  •  Bol su tüketiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.