Diyette Neden Başarısız Olunuyor

0

Kadınların hemen hepsinin ortak arzusu herkesin başını döndürebilecek ve üzerine giydiği her şeyin yakışacağı ince ve düzgün hatlara sahip olan bir bedendir. Bunu kim istemez ki? Elbette bu bedene sahip olmak düşünüldüğü kadar kolay olmuyor. Bunun için çalışmak ve kilo verme işini de iyi becerebilmek gerekiyor. Sizler de kilo vermek için kendinizi kasıyor bir sürü diyet deniyorsunuz, fakat bu denediğiniz tüm diyetlere rağmen tartıya çıktığınızda acımasız rakamlar ile mi karşı karşıya kalıyorsunuz? O zaman bu yazımız belki de sizler için açıklayıcı olabilir.

Öncelikle diyet aşamasında ki en büyük yanlış, size uygun olmayan diyetleri seçmekten geçiyor. Eğer bir günde 1 kilo verecek kadar ağır diyetlerle başlarsanız daha çok uzun bir süre dilimi boyunca mutlaka acımasız rakamlar size tartıdan el sallamaya devam edecektir.Bu nedenle size en uygun olan ve metabolizmanızı fazla yormayacak olan diyetlere yer vermenizde fayda vardır

Bunun yanı sıra en önemli diğer nokta sadece diyet ile hedefe ulaşabilmeyi düşünmekten geçiyor. Eğer istediğiniz vücuda sahip olmak ya da diyetinizin tam olarak amacına ulaşabilmesini istiyorsanız mutlaka günlük olarak sporunuzu yapmalı diyetinizi sporunuzla ilişkili olarak kullanmayı öğrenmelisiniz. Eğer tüm bunları yapmanıza rağmen hala diyetlerim işe yaramıyor düşüncesine sahipseniz, sizin de mutlaka bir profesyonel diyet listesine sahip olmanız gerekiyor demektir. İnternette bulduğunuz listeler size özel hazırlanmadıkları için ne kadar profesyonel oldukları iddia edilse de amatör kalan diyetlerdir.

Gerçek ve kalıcı bir başarıya sahip olabilmek için profesyonel anlamda bir diyetisyen yardımı alabilir ve bu listeyi sporunuz ile birlikte uygulayabilirsiniz. Bunların hepsi yapıldığında muhakkak diyetleriniz başarıya ulaşacaktır. Elbette diyetleri doğru anlamak ve kendinize kurallar koyup bunlara uyum sağlayabilmekte diğer önemli bir konudur.

Unutmayın! İnternette gördüğünüz “Şu ilaçla 20 kilo veren ünlü” reklamların çoğu YALAN! 

Ünlüler dediğiniz insanlar zaten belli bir gelir düzeyinin üzerindeki kişiler ve bu kişilerinde hemen hepsi profesyonel diyetisyenlerle birlikte kendi vücutlarına en uygun diyet listesini hazırlattırıyor zaten… Kanmayın lütfen sağlığınızı tehlikeye atacak yollara sapmadan durun! Ve bir diyetisyene görünüp diyet listesi hazırlatın. Çünkü o, sizin vücudunuza ilaç olacak bir liste hazırlayacak ve yeme alışkanlıklarınıza göre sağlıklı bir kilo verme dönemine girmenizi sağlayacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.